OSP Karłowice

Współpraca z Rüdersdorf

W maju 1999 roku do gminy Popielów po raz kolejny po powodzi przyjechali strażacy i Burmistrz z Rüdersdorfu koło Berlina Winfrid Krol z darami dla mieszkańców gminy, których owa powódź szczególnie dotknęła.

Będąc na terenie gminy wzięli udział w uroczystym otwarciu karłowickiej strażnicy i od tej pory nawiązany został kontakt przyjaźni ze strażakami z Niemiec. Od tamtej pory partnerskie jednostki spotykają się nawet trzy razy do roku w Karłowicach i Rüdersdorf. OSP Karłowice bierze wdział z Zawodach Strażackich w Niemczech, a oni w zawodach na terenie Gminy Popielów.

W wyniku partnerskiej współpracy strażacy z OSP Karłowice dużo zyskało na wyposażeniu, które otrzymali od partnerskiej jednostki z Niemiec.

Nasza jednostka między innymi otrzymała :

Strażacy z Rüdersdorfu za współpracę i działalność z OSP Karłowicami zostali odznaczeni trzema srebrnymi i trzema brązowymi medalami za zasługi dla pożarnictwa nadanymi przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polski i czterema oznakami Strażak Wzorowy.

W 2004 r. obchodzono piąta, a w 2009 r. dziesiątą rocznicę współpracy partnerskiej pomiędzy OSP Karłowice ze Strażnicą Rüdersdorf. Obchody poprzedzała uroczysta Msza św. w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Karłowicach. Dziesiąta rocznica zbiegła się z Gminnymi Zawodami Sportowo- Pożarniczymi. Na tę okazję przybyły dwie drużyny z Niemiec. Goście wystawili drużynę seniorów i młodzieżową.

statystyki

adres: Kolejowa 1c 46-037 Karłowice